ایده های جدید عکاسی

ایده های جدید عکاسی

ایده های جدید عکاسی

    در دنیای هنر انجام بعضی از هنر ها ظاهرا ساده به نظر می رسد. اما در حقیقت شاید به ظاهر ساده باشد  ولی تخصص و پیچیدگی های خاص خود را دارند. بدون شک عکاسی یکی از هنر هایی است که بر عکس ظاهر ساده کار، نیازمند تخصص، خلاقیت و پیچیدگی های خاصی است. در گذشته کار اولین عکاس ها به سختی عکاس های امروزه نبود است. اما رفته رفته با پیشرفت های این رشته هنری، کار عکاسی با تخصص بیشتری صورت گرفته است. در کنار تخصص، هنر عکاسی به شدت نیازمند خلاقیت های فراوان در انجام مراحل مختلف کار است. یکی از این مراحل بدون شک خلاقیت در ایده های جدید عکاسی است که در این مطلب با چند نمونه تازه و به روز ایده های عکاسی آشنا می شوید.

ایده های مختلف عکاسی 

ایده های مختلف عکاسی 
ایده های مختلف عکاسی

    خلاقیت در عکاسی نیازمند دقت و توجه بیشتر به محیط پیرامون خود می باشد. بسیاری از هنرمندان  بزرگ  در همه زمینه ها به موارد پیش پا افتاده ای که اکثر ما به سادگی از کنار آن رد می شویم، به عنوان سوژه های خلاق هنری خود نگاه می کنند. خلق صحنه های خلاق کار دشواری برای یک هنرمند نیست. یک عکاس حرفه ای نیز در هنر خود باید بتواند حداکثر استفاده را از سوژه های مختلف برای ایده های خود بکند و بتواند قاب زیبایی را به تصویر بکشید.

عکاسی در طبیعت: انتخاب فضا های آزاد و طبیعت به عنوان لوکیشن یکی از گزینه هایی است که به شما امکان داشتن ایده های جدید عکاسی و سوژه های بیشتر برای عکاسی را می دهد. یکی از پر طرفدار ترین منظره های طبیعی برای عکاسی معمولا ساحل، کویر، طبیعت برفی و پاییزی می باشد. جدا از آزادی بیشتر برای انتخاب ایده های مختلف در طبیعت با کمی خلاقیت و سلیقه می توانید زیبا ترین قاب ها را در طبیعت به تصویر بکشید، مثل استفاده از طیف های رنگی گسترده طبیعت برای ایجاد تم های زیبا و منحصر به فرد.

زاویه دید:  از ویژگی های مهم یک عکاسی حرفه ای رعایت کردن زاویه دید مناسب و خاص برای گرفتن عکس می باشد. به کار بردن زاویه های جدید و هنری باعث ایجاد زمینه هایی خلاقانه برای قاب تصویر شما خواهد شد. رعایت کردن زاویه دید یکی از نکات کلیدی برای ایده های جدید عکاسی می باشد.

استفاده از سوژه های با مزه و کمدی: روزانه درمحیط اطراف خود ممکن است با سوژه های با مزه و خاص مختلفی روبه رو شویم که به راحتی از کنار آن ها گذر می کنیم، اما تفاوت یک هنرمند این است که می تواند با استفاده از خلاقیت خود، از انواع این سوژه های با مزه و خنده دار یک اثر هنری زیبا خلق کند. یک عکاس حرفه ای و هنرمند نیز برای به ثبت ایده های جذاب قطعا از کنار سوژه های با مزه و خاص به راحتی عبور نمی کند.

ایده های گرافیکی: ایده های گرافیکی از آن دسته ایده هایی هستند که می تواند عکس های شما را منحصر به فرد کنند. از ایده های گرافیکی بیشتر در عکس های هنری استفاده می کنند.

شکار لحظه ها: بیشتر اوقات اتفاقاتی که در لحظه و به صورت غیر ارادی رخ می دهند، می توانند ایده های مناسب و زیبایی برای عکاسی باشند. شکار لحظه ها و ثبت آن ها، یک ایده خاص و جذاب برای عکاسان  حرفه ای است .

استفاده از ایده های جدید: هرچقد شما به جای استفاده کردن از ایده های تکراری سراغ سوژه های جدید و متنوع بروید بدون شک ایده عکس های شما دیدنی تر و خاص تر خواهد بود.

ژست های خاص: قطعا ژست های مختلف در جذابیت عکس های شما نقش اساسی دارد. اما بعضی اوقات استفاده از یک سری ژست های خاص و حرفه ای به تنهایی می تواند جایگزین یک ایده مناسب و جذاب برای عکس های شما باشد.

عکاسی سیاه و سفید: یکی از ایده های جدید عکاسی که بسیار ساده ولی خاص می باشد، نگاه سیاه و سفید به سوژه های مختلف و ثبت آن ها می باشد. استفاده از سوژه های سیاه و سفید قدرت تخیل بیننده را افزایش داده و همین امر باعث جذابیت بیشتر عکس ها می شود.

عکس در عکس: ایده عکاسی یک تصویر در دل یک عکس دیگر، می‌تواند یکی از ایده های جذاب و ساده‌ و منحصر به فرد باشد برای به تصویر کشیدن محیط اطراف و سوژه‌ی عکاسی شما.

سادگی: گاهی وقت ها استفاده از ایده ساده و سوژه های پیش پا افتاده، عکس های شما را خاص و دیدنی می کند.

استفاده از تم های مختلف: استفاده از تم های متنوع، جدید و منحصر به فرد یکی از ایده های زیبا برای جذابیت عکس های شماست.

برای ثبت بهترین لحظه های زندگی، از جمله جشن ها و مراسم های شاد، می توانید به صفحه آتلیه های شیراز، در سایت جشنیم مراجعه کنید. همچنین اگر به دنبال نکات ساده ای برای شروع عکاسی می گردید، بهتر است از سایت دیجی کالا دیدن کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *