عمل زیبایی

عمل زیبایی

عمل زیبایی

    یکی  ازخصوصیات ذاتی و مهم همه انسان ها علاقه مندی به زیبایی است. انسان ها اصولا هم از دیدن زیبایی های اشخاص لذت می برند و هم به شدت، به زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهند. به گونه ای که آمارهای روانشناسی نشان دهنده آن است که مواردی مانند زیبایی و موقیعت اجتماعی افراد، بر مواردی مانند: احساس شادی، امید، اعتماد به نفس، موفقیت و … در افراد تاثیر زیادی دارد. در نتیجه تمایل به زیبایی در همه دوره ها و نسل ها در افراد وجود داشته است. اما دلایل زیادی در طول سال های مختلف باعث شدند که تا چندین سال پیش مردم توجه چندانی به عمل های زیبایی و موارد مشابه آن ها نداشته باشند، یا حتی دید مناسبی به انجام آن ها نداشته باشند. اما در طول سال های گذشته رفته رفته توجه و استقبال مردم به انواع عمل زیبایی روز به روز بیشتر شده است. در کشور ما چند سالی می شود که به شکل عجیبی، عمل های زیبایی طرفداران زیادی پیدا کرده است، به گونه ای که امروزه کشور ایران جزو کشور های رکورد دار در انجام عمل زیبایی است. سایت جشنیم در ادامه این مطلب به توضیحات بیشتری درباره عمل های زیبایی می پردازد.

تاریخچه عمل های زیبایی

تاریخچه عمل های زیبایی
تاریخچه عمل های زیبایی

    شاید بتوانیم تاریخچه اولین عمل زیبایی را در اواخر قرن 16 میلادی جست و جو کنیم. درست زمانی  که با همه گیر شدن بیماری آبله فرنگی در اروپا، عموم مردم به ناچار برای به دست آوردن زیبایی مجدد، برای اولین بار به جراحی زیبایی پلاستیک روی آوردند. یکی از علائم نوع پیشرفته این بیماری ایجاد پوسیدگی در بافت نرم بدن است که بینی را تحت تاثیر شدید قرار می دهد. همین موضوع باعث شد که پزشکان به دنبال روش های مختلفی برای ترمیم بینی افراد باشند. یکی از روش های اولیه این کار برداشتن قسمتی از پوست اندام افراد بیمار بود تا با پیوند آن فرم جدیدی را برای بینی آن ها به وجود بیاورند. با گذشته زمان رفته رفته توجه مردم به اینگونه عمل ها باعث شد کم کم با پیدایش طرز تفکرهای مختلفی و گسترش علوم چهره شناسی، زیبایی شناسی و … حتی افراد دیگر با بینی های عادی هم دیگر احساس رضایت از چهره خود نداشته باشند و خواستار تغییر فرم بینی خود باشند. کم کم طرفداران عمل های زیبایی به دیگر قاره ها نیز گسترش پیدا کردند. به تدریج با استقبال مردم از اینگونه عمل زیبایی در قرن ۱۹ اندام های دیگر افراد مانند: چشمها، لب ها، گونه و … زیر تیغ جراحی های زیبایی قرار بگیرند. مدتی بعد با شروع جنگ های مختلف در اروپا و دیگر قاره ها و افزایش افراد آسیب دیده در این جنگ ها، علم و تجهیزات پزشکی نوین در زمینه زیبایی احیا شد. به موازات این جریان روز به روز استقبال از عمل های زیبایی مختلف در نقاط مختلف جهان گسترش پیدا کرد. به طور کلی بازتاب عقاید تاریخی و فرهنگی مختلف درباره ی زیبای شناسی و دلایلی مانند بیماری، جنگ، آسیب های ظاهری و … باعث شکل گیری  باورهای غلط در مورد چهره افراد و رابطه آن با خصوصیات اخلاقی، اجتماعی و … افراد شد طوری که تاثیرات عمیق آن در جوامع مختلف دنیا به راحتی از بین نمی رود.

انواع عمل های زیبایی

انواع عمل های زیبایی
انواع عمل های زیبایی

    عمل بینی: یکی از رایج ترین جراحی‌ هایی زیبایی، عمل زیبایی بینی است. امروزه جدا از افرادی که به دلایل آسیب های مختلف مجبور به انجام جراحی بینی خود می شوند، اغلب طرفداران عمل بینی کسانی هستند که به منظور زیبایی عمل بینی انجام می دهند. در بین تعداد زیاد متخصص های زیبایی، شاید تنها تعداد محدودی از آن ها می توانند به عنوان یک متخصص ماهر شکل بینی شما را به صورت طبیعی و زیبا  تغییر دهند و آن را مطابق با چهره و صورت شما عمل نمایند. در نتیجه انتخاب یک متخصص زیبایی ماهر شاید سخت ترین کار شما برای عمل زیبایی بینی باشد. این جراحی یکی از پر طرفدار ترین عمل زیبایی در بین افراد جامعه است که بیشتر جراحان توصیه می‌کنند افراد زیر ۱۸سال بهتر است برای انجام این عمل اقدام نکنند و پس از اتمام سن بلوغ به چنین جراحی ای روی بیاورند.

لیزر پوست: عمل زیبایی به وسیله لیزر چند سالی است که وارد علم پزشکی جدید شده است. در این عمل به وسیله اشعه نور لکه ها، جوش، آسیب های پوستی، مو های زائد و … را از بین می برند. انجام این عمل در سالهای اخیر برای پوست های آسیب دیده بسیار موثر بوده است.

کاشت مو: تعداد زیادی از آقایان به دلایل مختلف ممکن است در میان سالی یا جوانی دچار ریزش مو شدید بشوند و به دنبال راه چاره و درمان باشند. از چندین سال پیش با ظهور عمل کاشت مو خیلی از افراد، از این عمل زیبایی به عنوان یک راه چاره استفاده کردند. عمل کاشت مو در سالهای گذشته توانسته است در بین افراد مختلف به ویژه آقایان طرفداران زیادی پیدا کند. با پیشرفت های پزشکی در این زمینه فرآیند کاشت مو در دنیای امروز بسیار ساده تر شده است.

انواع لیفت: عمل زیبایی لیفت انواع مختلفی دارد مانند: لیفت صورت که باعث جوانی و شادابی پوست می شود، لیفت گردن که اگر مشکلی در ناحیه گردن داشته باشید می‌توانید با استفاده از جراحی لیفت گردن مشکل خود را بر طرف کنید، لیفت بازو که برای افتادگی پوست باز استفاده می شود و انواع دیگر.

جدا از این عمل هایی گفته شد عمل های زیبایی فراوان دیگری نیز با پیشرفت علم پژشکی در این زمینه به وجود آمده اند مانند: عمل افتادگی پلک، تزریق ژل های مختلف، عمل های زیبایی فک و دندان و … که در جهان امروز به ویژه در کشور ما مخاطبان زیادی خصوصا در بین جوانان دارند. با توجه به اینکه انجام هر کدام از این عمل های زیبایی پیامد هایی برای ما دارد، بهتر است انجام این عمل ها با آگاهی و تحقیق قبلی صوت بگیرد.

برای آشنایی با پر طرفدار ترین عمل های زیبایی در جهان به سایت برترین ها سر بزنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *