لایت مو

لایت مو

 لایت مو

     خدمات آرایشی در بین همه ی خانم ها به خصوص کشورهای خاورمیانه و ایران مورد علاقه هست. در بین تمام خدمات آرایشی از گذشته تا به امروز رنگ مو طرفدارن بیشتری دارد. در گذشته رنگ مو تنوع بسیار کمی داشته اما امروزه انواع و اقسام فراوانی را دارا می باشد. لایت یکی از مدل های رنگ مو است که طرفدارن زیادی دارد و امروزه انواع مختلفی دارد که شاید ما با خیلی از اونها آشنایی نداشته باشیم. سایت جشنیم برای آشنایی بیشتر با روش های مختلف لایت مو مقاله زیر را در اختیار شما قرار داده است.

لایت مو در سالن زیبایی

"<yoastmark

لایت مو یکی از حوزه های تخصصی سالن های زیبایی است. به طور کلی لایت مو یعنی ایجاد جدا کردن رگه های از مو در بین مو ها و روشن کردن آن به کمک دکلره که این کار به دو صورت یعنی با کلاه و با فویل انجام می گیرد. البته لایت با فویل تخصص و سختی بیشتری دارد به همین دلیل از نظر هزینه این دو روش تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. یک لایت حرفه ای بر مو های شما می تواند با کمی آرایش چهره شما را به کلی تغییر دهد. معمولا یک آرایشگر متخصص همیشه به شما پیشنهاد می دهد که لایت خود رو یک یا دو پرده تیره تر یا روشن تر از پوست خودتان انتخاب کنید چون این کار، هم جلوه لایت شما را بیشتر می کند و هم چهره شما را جذاب تر می کند. لایت مو انواع مختلفی دارد مانند: لولایت، های لایت، سان لایت، مووی لایت، هاف لایت، دارک لایت، استار لایت، لایت برفی، لایت پلنگی، لایت بارانی، لایت ببری، ری لایت، ویو لایت، شو لایت، لایت پوش، لایت گربه‌ای، لایت شطرنجی و…

انواع لایت

    هایلایت: این روش نسبت روش های مختلف دیگر طرفدار های بیشتری دارد و شناخته شده تر هست. که در اصطلاح رایج به این روش مش هم گفته می شود.  هایلایت یعنی ایجاد رگه های روشن در لا به لای موهای تیره.

    لولایت: روش دیگر لایت، لولایت هست که برعکس هایلایت انجام می شود. در این روش رگه های تیره ای از مو به وسیله کلاه یا فویل از مو های روشن جدا می کنیم. این روش برای افرادیست که مو های کاملا بلوند و روشن دارند. بیشتر رگه های تیره رنگ های گرم مانند: قهوه ای, شکلاتی تیره و طلایی ست.

    سان لایت: سان لایت یکی از انواع لایت هست که فرد مو های قسمت بالای سر خود را تا پیشانی در قمست فرق مو هایلایت می کند که به این روش سان لایت می گویند. پهنا و باریکی سان لایت بستگی به سلیقه شما دارد.

    مون لایت: این روش لایت، برعکس سان لایت هست یعنی قسمت پایینی مو روشن و قسمت موی بالای سر تا رستنگاه تیره می شود.

    هالف لایت: در این روش کل مو از طول به دو بخش تقسیم می شود و به صورت دو رنگ در می آید. در این روش بهتر است بخش پایین مو روشن و بخش بالا تیره باشد اما بسته به سلیقه شما ممکن است قسمت یایین تیره و بخش بالا روشن باشد.

    مووی لایت: یکی از روش های جدید و فانتیزی لایت است که در آن بخشی از مو های بالای سر را جدا می کنیم به صورت مش سوزنی و بعد به وسیله دکلره پایه مو را روشن می کنیم و بعد از آن توسط رنگ های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ می کنیم  و به شکل رنگین کمانی روی موها قرار می دهیم.

    دارک لایت: در این روش لایت سه شماره مختلف از رنگ مورد نظر انتخاب می کنیم و مو را ازطول به سه بخش تقسیم می کنیم، ابتدا کل مو را روشن می کنیم و بعد از آن هر کدام از رنگ ها را جدا گانه درست می کنیم و با توجه به تقسیم بندی از بالا به پایین به ترتیب رنگ تیره، متوسط و روشن رنگ را استفاده می کنیم.

    لایت پلنگی: در این روش ابتدا به وسیله کلاه مو ها را به صورت نیمه از کلاه در می آوریم و قسمت انتهایی در کلاه باقی می ماند. با مواد دکلره و اکسیدان مو را به صورت پایه روشن در می آوریم.

    لایت ببری: در این روش کل موی خود را با دکلره روشن می کنیم تا به پایه ۸ برسد. سپس با شابلون یا فویل قسمت‌های از میانه مو را جدا کنید و با رنگساژ به صورت تیره در می آوریم.

    لایت رنگین کمانی: برای لایت رنگین کمانی باید ابتدا پایه مو را روشن کنیم و بعد از آن بخش های مو را به صورت دسته ای جدا کنیم و مو را بشوریم و بعد از آن هر دسته را به رنگ دلخواه در می آوریم.

    لایت گربه ای: برای این روش لایت مو های خود را ببافید و بعد از آن بخش های رو بافت را با دکلره و اکسیدان روشن کنید. سپس بعد از رسیدن به پایه روشن کامل مو دکلره و اکسیدان رو از روی مو آبکشی کنید. و بدون در آوردن کلاه مو را رنگساژ کنید.

    لایت بارونی: در این مدل لایت باید پایه مو کاملا تیره باشد و بعد از آن به کمک شابلن ، فویل و مواد دکلره ، اکسیدان مو را روشن کنید. وپس از رسیدن به پایه دلخواه مو را بشوید و با رنگ دلخواه رنگساژ کنید.

اگر تمایل دارید که رنگ موی مناسب موهای خود را پیدا کنید، از سایت نمناک دیدن کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *