ماه عسل

ماه عسل

ماه عسل

    از کودکی تا به امروز واژه سفر همیشه برای ما با خاطرات مختلفی همراه بوده است. سفر به هر دلیل که باشد برای همه ما تقریبا یک امر خوشایند است زیرا به هر بهانه ای که باشد برای چند روزی از روزمرگی های زندگی جدا می شویم و تجربه جدیدی کسب می کنیم. گاهی یک سفر با توجه شرایط مختلف  ممکن است برای ما منحصربه فرد نیز باشد مانند سفر تحصیلی، سفر زیارتی و سیاحتی و ماه عسل. همچنین ممکن است اکثر ما در دوران آشنایی یا نامزدی به همراه خانواده سفر های مختلف رفته باشیم، اما هیچکدام  از آنها لذت تجربه اولین سفر مشترک و خصوصی ترین سفر ما را نخواهند داشت. در نتیجه طبیعی است که برای همچین سفری از مدت ها قبل برنامه ریزی کرده باشیم تا این سفر یکی از رویایی ترین خاطرات زندگی مشترکمان باشد. قطعا برای داشتن یک ماه عسل خوب با یک برنامه ریزی مناسب، باید نکاتی را در نظر گرفت. سایت جشنیم در این مقاله به بخشی از این نکات اشاره می کند.

زودتر اقدام کنید.

    برای داشتن یک سفر بدون دغدغه و آرامش بخش طبیعی است که باید از مدت ها قبل به فکر شرایط مختلف باشید مخصوصا اگر این سفر، قرار است اولین سفر مشترک شما باشد. برای مثال اساسی ترین نکته برای یک ماه عسل خوب مسئله اسکان شماست که قطعا باید از قبل هتل، ویلا، مسافرخانه و … را با توجه به هزینه انتخاب کرده باشید. در نتیجه اگر از مدت ها قبل برای تمام مسائل اساسی ماه عسل مانند: مقصد، اسکان، هزینه و… برنامه ریزی کرده باشید، در طول سفر آرامش خیال بهتری خواهید داشت.

برای رفتن به ماه عسل عجله نکنید.

برای رفتن به ماه عسل عجله نکنید.
برای رفتن به ماه عسل عجله نکنید.

    گاهی ممکن است زوج های جوان با توجه به رویا پردازی های خود حتی تمایل داشته باشند همان شب یا صبح عروسی راهی اولین سفر خصوصی خود بشوند، اما بهتر است از ماه عسل خود را چند روز یا چند هفته به تعویق بیندازند. زیرا طبیعی است که خستـگی برپایی و دوندگی های یک مراسم عروسی تا چند مدت بر تن عروس و داماد می ماند. حال اگر بخواهند بلا فاصله خستگی سفر را نیز به آن اضافه کنند لذت کافی را از ماه عسل خود نخواهند برد. در نتیجه بهتر است چند روز استراحت کنید و سپس با روحیه ای بهتر و به دور از خستگی با همسرتان راهی سفر شوید.

از مقصد مورد علاقه همسرتان مطلع باشید.

از مقصد مورد علاقه همسرتان مطلع باشید.
از مقصد مورد علاقه همسرتان مطلع باشید.

    غالب اوقات شما برای انتخاب مقصد ماه عسل خود چند شهر تکراری و محدود را انتخاب می کنید اما ممکن است این شهر ها با تمام زیبای خود مقصد مورد علاقه همسر شما نباشند و همسر شما تمایل داشته باشد زیباترین سفر زندگی خود را شهر مورد علاقه خود بگذراند. پس قبل از برنامه ریزی درباره مقصد نهایی بهتر است یک لیست از شهر های مورد علاقه همسرتان در دست داشته باشید. آگاهی از این موضوع، بدون شک همسر شما را خوشحال تر خواهد کرد. برای اطلاع از تعدادی مکان های دیدنی و خاص جهان به سایت لاست سکند مراجعه کنید.

غافلگیری

غافلگیری

    برای اینکه ماه عسل خود را به یک سفر رویایی تبدیل کنید بهتر است چند سورپرایز کوچک و جذاب برای سفرتان در نظر بگیرید. با اینکه ممکن است اکثر تصمیمات سفرتان دو نفر باشد اما گاهی یک هدیه از قبل تهیه شده در هتل، دعوت ناگهانی به یک رستوران لوکس، ترتیب دادن یک گردش بدون برنامه ریزی به اطراف شهر و …. می تواند شیرینی سفر ماه عسل شما را چندین برابر کند. به شما پییشنهاد می کنیم حتما از عنصر غافلگیری استفاده کنید.

صرف هزینه منطقی برای سفر

صرف هزینه منطقی برای سفر
صرف هزینه منطقی برای سفر

    یکی از نکات مهم برای داشتن یک ماه عسل مناسب این است که شما قبل از هر گونه برنامه ریزی، هزینه ایده آل خود را برای یک سفر رویایی محاسبه کنید و با توجه به آن یک برنامه ریزی مناسب برای سفرتان انجام دهید. پس انداز شما باید برای بخش های مختلف یک سفر هزینه شود تا یک ماه عسل با کیفیت داشته باشید، در غیر این صورت منطقی نیست که شما عمده پس انداز خود را برای یک بخش از سفر صرف کنید و بقیه بخش های سفر شما کیفیت چندانی نداشته باشد.

انجام کار های لذت بخش

    تفاوت و شیرینی ماه عسل شما با بقیه سفر های زندگی تان قطعا در انجام یک سری از فعالیت های لذت بخش در سفر ماه عسل تان است. انجام یک سری از فعالیت های هیجان انگیز و ماجراجویی در سفر ماه عسل، سفر شما را عاشقانه تر و خاطره انگیزتر خواهد کرد. در نتیجه فعالیت های مهیج و آرامش دهنده را در برنامه ماه عسل خود قرار دهید، تا یک سفر عالی و رویایی داشته باشید.

خاطرات ماه عسل تان را ثبت کنید.

خاطرات ماه عسل تان را ثبت کنید.
خاطرات ماه عسل تان را ثبت کنید.

    یکی از کار های مهم در طول سفر ماه عسل ثبت خاطرات سفر به روش های مختلف است. در وسایل ماه عسل حتما یک دوربین فیلم برداری و عکاسی برای ثبت لحظات شیرین سفرتان داشته باشید. تا بتوانید در طول مدت زندگی مشترک تان گاهی به سراغ خاطرات رویایی اولین سفر مشترک خود بروید. حتی اگر ذوق نوشتن خاطرات روزمره خود را داشته باشید، می توانید با نوشتن خاطرات زیبای سفر ماه عسل تان یک کتابچه کوچک از زیباترین سفر زندگی تان تهیه کنید، که در آن تمام مکان هایی که با هم رفته اید، عجایبی که دیده اید، تجربه های جدیدتان، حوادث خنده دار، غذا های خوشمزه و … را یادداشت کرده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *