هدیه تولد

هدیه تولد

هدیه تولد

    قطعا با یک نگاه کلی به یادگاری های خود، خواهیم دید که اغلب آن ها کادو های مختلفی هستند که از خانواده، همسر، دوستان و فامیل های خود دریافت کردیم. روز تولد یکی از رخدادهای مهم زندگی هر شخصی هست که دوستان و خانواده دوست دارند که در آن روز کنار هم باشند. بدون شک هر تبریک و هدیه تولد برای فرد بسیار ارزشمند است اما با کمی خلاقیت و به کار بردن ترفند های جدید می توان یکی از خاص ترین هدیه ها را به کسانی که دوست شان داریم، تقدیم کنیم تا در کنار ارزشمند بودن هدیه تولد، تا سال های سال شیرین ترین سورپرایز را در خاطره دوستان خود رقم زده باشیم. جشنیم در این مقاله شما را با تعدادی ترفند جالب برای تهیه هدیه تولد آشنا می کند.

پیشینه هدیه

پیشینه هدیه

    هدیه دادن از گذشته های دور موضوع جذابی برای همه ی ما انسان ها بوده است. این موضوع حتی در مطالعات علوم انسانی و روانشناسی، انسان شناسی از سوی صاحب نظران مورد بررسی قرار گرفته شده است. دانشمندان با دیدگاه های مختلف به این نتیجه رسیده اند که کادو دادن به شکل حیرت انگیزی بخش اصلی و پیچیده ای از تعاملات انسانی را تشکیل می دهد. از مجموعه دیدگاه های مختلف این گونه برداشت می شود که همیشه شخص هدیه دهنده نسبت به دریافت کننده از انرژی های مثبت روانی بیشتری بهرمند می شود. هدیه دادن شاید یکی از قدیمی ترین فعالیت های انسانی است که به ما قبل تمدن بشر بر می گردد. بطوریکه حتی در فرهنگ غارنشینی هم، هدیه دادن یک روش متداول برای ابراز علاقه و محبت به دیگران بوده است. در زمان های ما قبل تمدن، هدیه ها بیشتر از طبیعت بدست می آمدند. رفته رفته با گذشت زمان که تمدن انسان پیشرفته تر شد و انسان توانست ابزارهای مختلف را بسازد یا اختراع کند، هدایا رفته رفته از نظر ماهیتی یا کارکردی پیچیده تر شدند. ارزش اجتماعی هدیه دادن در تمدن بشر به قدری است که حتی در بعضی از فرهنگ های بومی آیین بخشیدن و هدیه دادن را گرامی می داشتند. در دوران بعد فرهنگ هدیه دادن بیشتر برای درخواست از پادشاهان به کار می رفت اما با گذشت زمان در دوران مدرن، خرید کادو و هدیه به یک فعالیت روزمره تبدیل شده است، که در مناسبت های مختلف انجام می دهیم. امروزه به دلیل تنوع فراوان هدایای مختلف انتخاب یک هدیه هم می تواند آسان باشد و هم از جهات مختلف سخت. ولی شما می توانید با یک ایده خلاق و هزینه مناسب یک هدیه ایده آل و خاطره انگیز داشته باشید. فقط کافی است کمی حساسیت، خلاقیت و هنرمندی را چاشنی انتخاب خود کنید. امروز وجود ترفند های مختلف ثابت کرده است که برای داشتن یک هدیه مناسب همیشه نیاز به یک هزینه بالا نیست گاهی می توان با کمترین هزینه بهترین هدیه از جمله هدیه تولد را تهیه کرد.

جعبه یادگاری

جعبه یادگاری

    یکی از زیبا ترین هدیه ها، هدیه هایی است که بتواند خاطرات شیرین و زیبای شما را یادآوری کند. جعبه یادگاری یکی از این بهترین هاست. شما با داشتن یک جعبه یا شیشه ای که خلاقانه طراحی شده کار خود را شروع کنید. کافیست با سلیقه خود عکسهای دونفره خود که یاد آور خاطرات شیرین شماست انتخاب کنید و در کنار متن های زیبایی که ترجیحا نوشته خود شما باشد به همراه گل و شکلات جعبه یا شیشه را پر کنید. این خلاقیت می تواند هر کسی را به وجد آورد. البته می توانید جعبه یا شیشه خود را به صورت آماده تهیه کنید یا با سلیقه و هنرمندی خود آن را بسازید که ترجیحا اگر ساخته خودتان باشد زیباتر خواهد بود. این ایده یکی از جالب ترین ایده ها برای هدیه تولد خواهد بود.

قاب عکس

قاب عکس
قاب عکس

    عکسها همیشه برای ما جزو خاطره انگیز ترین خاطرات هستند. در نتیجه برای داشتن یک ایده جالب برای هدیه تولد از یک قاب عکس زیبا نیز می توان کمک گرفت. قاب عکس شما می تواند به صورت یک قاب عکس ساده دست ساز باشد، به همراه یک عکس خاطره انگیز یا یک عکس کنده کاری شده. البته به هزینه و سلیقه شما بستگی دارد. شما می توانید یکی از عکس های انتخابی دو نفره تان را به مراکز مربوطه ببرید تا آنها عکس شما را با سلیقه خودتان بر رو شیشه، سنگ های تزیینی، چوب، حتی طلا و نقره و بدلیجات نیز کنده کاری کنند. حتی می توانید به جای عکس از اسم یا یک جمله زیبا نیز استفاده کنید.

فنجان یادگاری

فنجان یادگاری

    هدیه دادن فنجان به عنوان یک نماد دوستانه و عاشقانه در بعضی از کشور ها مانند چین یکی از رسومات است. شما می توانید با ایده جذاب هدیه دادن یک فنجان زیبا که اسم یا عکسی از همسر یا دوست خود بر آن چاپ کرده اید تا مدت ها در ذهن او نقش ببندید. البته امروزه طرح های جدیدی برای این ایده به وجود آماده است مانند فنجان حرارتی، موزیکال و…

یک دفتر خاطرات

یک دفتر خاطرات

    تا به حال فکر کرده اید که اگر فرد مورد نظر شما به کتاب علاقه مند باشد داشتن یک دفترچه خاطرات دو نفره با طرح کتاب که نوشته شما باشد چقدر می تواند او را ذوق زده کند؟ پس اگر دوست دارید همیشه در ذهن اطرافیانتان یک آدم خاص و منحصر به فرد باقی بمانید، می توانید این ایده را نیز برای هدیه دادن امتحان کنید. شما می توانید با جمع آوری یک تعداد عکس که مرتبط با خاطرات شما باشند کتاب خود را جذاب تر کنید و یک هدیه تولد بی نظیر به همسر یا دوستتان تقدیم کنید.

سایت جشنیم تلاش می کند تا شما با استفاده از این ایده های منحصر به فرد برای انتخاب هدیه تولد همیشه یکی از بهترینها باشید. در ضمن با مراجعه به سایت دی جی کالا می توانید کادو مورد نظرتان را به راحتی خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *