پذیرایی عروسی

پذیرایی عروسی

پذیرایی عروسی

    پذیرایی یکی از ارکان مهم در مهمانی و مراسم های ما ایرانی هاست. حتی در آیین های کهن ما نیز پذیرایی های مراسم و اقوام مختلف آداب خاص خودش رو داشته. در نتیجه پذیرایی برای ما ایرانیان اهمیت خاصی داره. در مراسم عروسی هم که مهم ترین مراسم زندگی هر فردی هست، بدون شک بخش پذیرایی یکی ازمهم ترین و کلیدی ترین بخش های مهمونی شماست. از اونجا که این بخش از عروسی بر خلاف بخش های دیگر که بر اساس سلیقه عروس و داماد ست به شدت بستگی به سلیقه مهمان های آنها دارد. به طبع هرچه تعداد مهمان های شما بیشتر باشد و شما با سلیقه های مختلف بیشتری رو به رو باشید کار شما در این بخش سخت تر خواهد بود. اما با فهمیدن چند نکته کلیدی درباره انتخاب یک پذیرایی مناسب این کار ممکن است برای شما خیلی هم دشوار نباشد. سایت جشنیم در این مقاله شما را با چگونگی پذیرایی مناسب برای یک مراسم عروسی آشنا می کند.

چه نوع شیرینی برای عروسی مناسب است؟

چه نوع شیرینی برای عروسی مناسب است؟
چه نوع شیرینی برای عروسی مناسب است؟

   حضور شیرینی از قدیم الایام در جشن های مختلف برای شیرین کام بودن یک رسم جدا ناپذیر از جشن های ماست. در مراسم عروسی نیز برای شادی و خوش یمن بودن پیوند عروس و داماد ها برای مهمان ها شیرینی های مختلفی تدارک می دیدن تا مهمان ها نیز شیرینی و شادی این پیوند را احساس کنند. بررسی تعداد مهمانان حاضر در جشن عروسی اولین کاری هست که شما انجام  میدهید. اگر تعداد مهمانان های شما محدود باشند شما می توانید در انتخاب شیرینی مراسم خود شیرینی هایی متفاوت، ویژه، خاص و کمی گران قیمت تر رو انتخاب کنید اما اگر تعداد دعوت گیر های شما زیاد باشد بهتر هست از شیرینی های ارزن تر که به صرفه تر هستند استفاده کنید. شما باید شیرینی های کمی متفاوت و همه پسند انتخاب کنید که مورد پسند اکثر سلیقه ها باشد. از آنجایی که معمولا کیک عروسی یکی از دسر های مجلس است که در عروسی برای مهمان ها سرو می کنند، بهتر از برای انتخاب گزینه ها، شیرینی تر را کنار بگذاریم چون کیک عروسی شما خود، یک نوع شرینی تر هست. در نتیجه بهتر است از گزینه شرینی های خشک استفاده کنید. در آخر نیز بهتر است بدانید که تنوع شیرینی های خشک چند برابر شیرنی های تر هست و این انتخاب شما رو راحت تر می کنه.

چه نوع میوه برای برای مراسم عروسی مناسب است؟

چه نوع میوه برای برای مراسم عروسی مناسب است؟
چه نوع میوه برای برای مراسم عروسی مناسب است؟

    بهترین گزینه برای انتخاب میوه بدون شک میوه های فصل هست. میوه های عجیب و غریب گزینه مناسب برای انتخاب جشن شما نیست. یک سری میوه ها مانند موز و خیار میوه های مجلسی هستند که حضور آنها در کنار میوه های فصل در مراسم شما الزامی هست. پرتقال، خرمالو، سیب، انگور، کیوی، نارنگی و … از میوه های فصلی پاییز و زمستان و گیلاس، هلو، زرد آلو، آلوزرد، شلیل و…. از میوه های فصلی بهار و تابستان هستن که در جشن های عروسی استفاده آنها مرسوم است.

منوی غذای مناسب برای مراسم عروسی

منوی غذای مناسب برای مراسم عروسی
منوی غذای مناسب برای مراسم عروسی

    ولیمه دادن در مراسم های مختلف یکی از رسومات کهن ایرانی ست در نتیجه مهم ترین بخش در پذیرایی مراسم عروسی شما منو غذاست. اگر برگزاری مراسم خود رو به شرکت های تشریفاتی بسپارید معمولا خودشان برای منو غذا به شما منو های مناسبی ارائه می دهند که شما می توانید با توجه به هزینه مورد نظرتان یکی از پیشنهاد ها رو قبول کنید. اما اگر قرار است یک مراسم ساده تر و به سلیقه خود برگزار کنید می توانید از منو دلخواه استفاده کنید. معمولا غذاهای سنتی و محلی در هر شهر به دفعات پخته می شود در نتیجه بهتر است از غذاهای مشهور ایرانی که عمومیت بیشتری دارد و رایج تر است برای منوی غذایی خود استفاده کنید و به دلخواه یک نوع غذای سنتی به عنوان غذای دوم در منو قرار دهید. تعداد غذا، دسر و نوشیدنی در منو غذای شما بستگی به هزینه مورد نظر و سلیقه شما دارد. کوبیده، جوجه کباب، برنج و مرغ ، لوبیا پلو از غذا های مرسوم و مشهور هست که مورد سایقه اکثر مردم است در نتیجه غذای اصلی منو شما معمولا باید یکی از این غذا ها باشد اما برای غذای دوم یا بیشتر می توانید از پیسنهاد هایی مانند: آلبالو پلو با مرغ،  ته چین مرغ یا گوشت، باقالی پلو با گوشت بره، شیرین پلو با مرغ یا قیمه، مرصع پلو، کباب چوبی مرغ، خورش قیمه، خورش قرمه سبزی، خورش کرفس، خورش فسنجان و … استفاده کنید. تعداد دسر در منوی غذای شما بستگی به سلیقه شما دارد اما می توانید ازبین تنوع مختلف دسر های ایرانی و خارجی مانند: سالاد فصل، سالاد شیرازی، سالاد سزار، سالاد فرانسوی، سالاد ماکارانی، سالاد میگو، سالاد پاستای ایتالیایی، سالاد سبزیجات تند عربی، سالاد پنیر و قارچ، سالاد میوه اسلایسی، سالاد الویه، سالاد قفقازی، سالاد تن ماهی هلندی، ماست و خیار وژله، کرم کارامل، پای سیب، ژله میوه ای، موس شکلات، پودینگ، کیک بستنی، تیرامیسو و … به هر تعداد که دلخواه خودتان هست در منوی غذایی استفاده کنید. برای نوشیدنی هم معمولا از هر چهار نوع نوشیدنی رایج نوشابه، دوغ، دلستر و آب در منوی غذایی استفاده می کنند اما شما می توانید به سلیقه خود منو نوشیدنی رو هم کم یا زیاد کنید.

نوشیدنی مناسب برای مراسم عروسی

    معمولا نوشیدنی که برای پذیرایی در کنار آب برای مهمان ها سرو می شود شربت هست در گذشته بیشتر از شربت های سنتی استفاده می کردند اما امروزه از شربت های رایج تر مانند آب پرتقال، آلبالو و … استفاده می کنند. دربین نوشیدنی ها امروزه آب پرتغال بیشترین استفاده رو داره. با مراجعه به سایت عروسکو در مورد انتخاب شیرینی و دیگر نیاز های مراسم جشن، اطلاعات بیشتری کسب کنین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *